Posynodálnu exhortáciu „Amoris laetitia“ predstavia v piatok 8. apríla

01.04.2016 13:52

Vatikán 31. marca (RV) Už o týždeň bude publikovaný očakávaný pápežský dokument ako výsledok biskupskej synody o rodine, ktorá sa konala vo Vatikáne v dvoch fázach v rokoch 2014 a 2015. Ako dnes oficiálne informovala Svätá stolica, Posynodálnu apoštolskú exhortáciu Svätého Otca Františka „Amoris laetitia“ o láske a rodine predstavia novinárom v piatok 8. apríla v Tlačovom stredisku Svätej stolice.

Na tlačovej konferencii so začiatkom o 11.30 dokument predstavia dvaja kardináli a jeden manželský pár. Budú to generálny sekretár Synody biskupov kardinál Lorenzo Baldisseri, viedenský arcibiskup kardinál Chrostoph Schönborn OP a manželia Mianovci z Talianska. Prof. Francesco Miano vyučuje morálnu teológiu na rímskej univerzite Tor Vergata, jeho manželka prof. Giuseppina De Simone in Miano prednáša filozofiu na Juhotalianskej teologickej fakulte v Neapole.

Očakáva sa, že Posynodálna apoštolská exhortácia „Amoris laetitia“ (Radosť z lásky) bude 8. apríla presne na poludnie publikovaná v šiestich jazykoch: v talianskej, francúzskej, anglickej, nemeckej, španielskej a portugalskej verzii.